O gospodarstwie

Opis działalności

Produkcja

Każdego dnia udoskonalamy produkcję borówki amerykańskiej, aby nasze rodzinne gospodarstwo wciąż rozkwitało

Dobór odmian do nowych nasadzeń mocno uwarunkowany jest ich lokalizacją

Rejon Podlasia jest specyficzny i wbrew pozorom, występują na tym terenie duże różnice w położeniu. Do warunków, jakie panują na poszczególnych kwaterach, dobierane są odmiany.

Każdego dnia udoskonalamy produkcję borówki amerykańskiej, aby nasze rodzinne gospodarstwo wciąż rozkwitało. Wrośnięci w pejzaż Podlasia, stosując się do zasad najlepszej praktyki rolniczej, spełniamy nasze marzenia i realizujemy zamierzone cele.

<iframe loading="lazy" title="Gospodarstwo Wilczewscy - działalność" width="500" height="281" src="https://www.youtube.com/embed/XN-7ZMDlBDA?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Nasze odmiany

Tradycja i doświadczenie

Nowe nasadzenia na plantacjach w Białousach i Szudziałowie zdominowane są przez odmiany ‘Aurora’, ‘Calypso’, ‘Cargo’, ‘Draper’, ‘Last Call’, ‘Liberty’ i ‘Valor’.

Nadal sadzony jest również ‘Duke’, jako odmiana wczesna, która nie ma na razie godnego zmiennika. Do tej pory zlikwidowano już kwatery odmian ‘Patriot’, ‘Spartan’ czy ‘Reka’.

Wśród nowo sadzonych odmian spory areał zajmuje ‘Last Call’ – późna odmiana, która dojrzewa w podobnym czasie jak ‘Aurora’, a jej jagody od początku aż do końca zbiorów są twarde, jędrne i smaczne. Z tymi ich cechami wiąże się łatwość zbioru, jest to bowiem odmiana najchętniej zbierana przez pracowników i zapewniająca najwyższą wydajność zbioru. Przybywa też nasadzeń odmian ‘Cargo’ i ‘Calypso’.

Nasze Certyfikaty

Gospodarstwo od wielu lat może poszczycić się certyfikatem GlobalG.A.P.

Jednym z jego głównych celów jest ograniczenie do niezbędnego minimum stosowania nawozów i środków ochrony.

Obejmuje on w szczególności zagadnienia takie jak: bezpieczeństwo żywności; technika upraw; nawadnianie; postępowanie z odpadami; bezpieczeństwo środowiska.

Kolejnym ważnym standardem, który posiadamy jest Tesco NURTURE ustanawiający szczegółowe normy dobrych praktyk rolniczych i jest prywatnym standardem sieci supermarketów TESCO z Wielkiej Brytanii w powiązaniu ze standardem GlobalG.A.P.

Ostatnim naszym sukcesem jest zdobycie dodatkowego modułu – GRASP, którego celem jest ochrona jednego z najważniejszych zasobów Gospodarstwa: jego ludzi. Moduł GRASP jest narzędziem gwarantującym zgodność z międzynarodowym i krajowym prawem pracy.

Nasz błękitny skarb

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po naszym gospodarstwie

  • Rębak gotowy do wiosennych prac

  • Przygotowanie materiału do podsypki

  • Wiosenna przycinka

  • Wiosenne nasadzenia

  • Ściółkowanie

  • Wycinanie starych pędów

  • Jesienne przycinanie krzewów